PREMIILE SENATULUI UTM PENTRU ANUL UNIVERSITAR 2020-2021
În cadrul unei manifestări solemne Decanul FCIM, conf.univ., dr. Ciorbă Dumitru a înmânat Diplomele celor mai distinși, mai perseverenți și creativi studenți, doctoranzi, profesori ai facultății, Premianții Senatului UTM pentru anul universitar 2020/2021:
Laureat ai anului universitar 2020-2021 în domeniul activității didactic:
conf. univ., dr. Serghei RĂILEAN, Departamentul Microelectronică și Inginerie Biomedicală;
Laureat în domeniul activității didactice începătoare:
lect. univ., dr. Vasile POSTICĂ, Departamentul Microelectronică și Inginerie Biomedicală, FCIM – diplomă și premiu de gr. I;
Cel mai bun manual (curs universitar) al anului:
conf. univ., dr. Ecaterina LOZOVANU și lect. univ. Cristina LAZARIUC, Departamentul Științe Socioumane, FCIM;
Laureat într-un anumit domeniu de cercetare:
prof. univ., dr. hab. Oleg LUPAN, Departamentul Microelectronică și Inginerie Biomedicală, FCIM;
Laureat în domeniul creativității tehnice:
conf. univ., dr. Victor ABABII, Departamentul Informatică și Ingineria Sistemelor, FCIM – diplome și premiu de gr. II.
Cel mai bun doctorand FCIM:
Alexandru SEREACOV, Departamentul Microelectronică şi Inginerie Biomedicală, FCIM.
Cei mai buni studenți FCIM ai anului:
Creativitate tehnică – Maxim CHIRIAC, gr. MN-181, FCIM – diplomă și premiu de gr. I;
Valeria LEAȘCENCO, gr. CR-181, FCIM;
Daniela URECHE, gr. AI-182, FCIM;
Iulian APOSTOL, gr. AI-1701, FCIM;
Maxim SECREIERU, gr. MN-181, FCIM;
Ion AXENTE, gr. RM-191, FCIM;
Sincere felicitări profesorilor, doctoranzilor și studenților performeri ai FCIM!
Per aspera ad astra!













